אודות

שמי שושי, אמא לאלמה, אביגייל ורוני ונשואה ליוסי, בעלת אניצ'ה – חנות וינטאג' ויד שניה ותיקה שקיימת כבר 11 שנים בחיפה.

אניצ'ה קמה מתוך אידיאולוגיה, אפשר להגיד מתוך שליחות, שליחות ליצור עסק חברתי, חברתי וקהילתי המבוסס על מיחזור, שימוש חוזר והפחתה בייצור. עסק שנותן אפשרות אמיתית לצרכנות אלטרנטיבית, הוגנת ושפויה, עסק שנותן כסף בחזרה לקהילה המקומית שלו, עסק שבונה סביבו קהילה ממחזרת חזקה שדוגלת בערכים של צרכנות נבונה ואלטרנטיבית. 

השמועה אכן התפשטה מהר ותוך זמן קצר אניצ'ה הפכה להיות למוסד ידוע ומוכר בנוף החיפאי והמטרופולין שסביבה. אנשים באים לחנות למכור את החפצים המיותרים שלהם ועל הדרך מרוויחים כסף ומתחדשים בפריטים טובים ונפלאים ומעניקים להם בית חדש והזדמנות נוספת לשימוש חוזר. בכך שאנחנו צורכים פרטי יד שניה – אנחנו חוסכים לעצמינו כסף, משתמשים במה שכבר קיים בעולם שלנו, מפחיתים בייצור נוסף של פריטים ועוזרים לכדור הארץ לייצר פחות פסולת. חשוב לציין שכל השקיות באניצ'ה ממוחזרות וניתן לקנות גם "סביבתיק" שהוא תיק ממוחזר העשוי מסדינים וציפות ישנות שנתפר במפעל שיקומי בבאר שבע.

אניצ'ה היא מקום קסום בו תמיד אפשר למצוא פריטים משובחים, איכותיים, נוסטלגיים ונדירים. הסחורה מגיעה לחנות מקניה של תכולות בתים ומלקוחות פרטיים שמביאים את הפריטים שלהם בשיטת קונסיגנציה.

בהיבט האישי, היה לי חשוב ליצור מקום חברתי, אותנטי, מקום חיובי ומעצים בו כל אחת תוכל להרגיש בנוח. תמיד משמח לראות איך תוך כדי המדידה בחנות, נוצרות חברויות חדשות, שיחות  מעמיקות על שלל נושאים אישיים וחברתיים כאחת. 

למה לבחור דווקא אותנו

אניצ'ה קונה פריטי יד-שנייה. אתם מרוויחים כסף ביד, ומיד.

אתם מקבלים כסף מדברים שאתם כבר לא צריכים, בלי התעסקויות מיותרות.

הפריטים שלכם ממשיכים לחיות. כולם מרוויחים.

הלקוחות שלנו מספרים

לאחר המלצה חמה ממשפחת סגל וכמספר שבועות לאחר שסבתי נפטרה, החלטתי לפנות לשושי ולהזמינה לארון הבגדים שנותר יתום. ארון שמלא בכל טוב, חוויות ורגעים בלתי נשכחים. שמחות, לידות, חתונות...שמחתי לתת את בגדיה היפים של סבתי האהובה, שכן מגיע להם להגיע למקום ראוי ומכובד ומשם ללב של מישהו חדש. תודה על השירות הנפלא עד הבית, הסבלנות וההבנה.
מיכל
סבתי נפתרה ועלי הוטל לפנות את הדירה תוך זמן קצר. חששתי מפניה לאנשים בתחום ולחוסר רגישות. חברה הפהתה אותי לשושי וכבר מהשיחה הראשונה הבנתי שנפלתי טוב. שושי הייתה רגישה לשלב בו הייתי, לצרכים שלי והתאימה את עצמה באופן מלא לבקשותיי. הגיעה בזמנים שהיו לי נוחים, לפני שהסתכלה על הדברים בדקה עימי אם זה מתאים, אפשרה לי לקחת תזמן עם המכירה ותוך שבועיים יכולתי להתחרט על פריטים שמהם התקשתי להפרד. במקביל שושי עזרה לי לקבל הערכות של ציורים ופריטים נוספים שדרשו אנשי מקצוע ועודדה אותי לבדוק מחירים בעצמי כדי שירגיש לי בסדר. המחירים היו ששושי הציעה היו הוגנים ונעזרתי בה להגיע למפנה דירות ללא עלות שהיה נחמד ויעיל מאד. אני ממליצה בחום להעזר בשושי ומודה מקרב לב על רגישות גדולה, הגינות ומקצועיות
אלינור